Kataforeza

Kataforeza jest bardzo istotnym etapem w procesie zabezpieczania powierzchni elementów metalowych przed korozją. Dzięki skomplikowanym procesom obróbki chemicznej: odtłuszczaniu, płukaniu, aktywacji oraz fosforanowaniu, farba doskonale przylega do powierzchni detalu. Do przygotowania powierzchni wykorzystujemy wysokiej jakości produktów firmy Henkel. Powłoka naniesiona na tak idealnie przygotowany detal ma jednakową grubość na całej powierzchni elementu, bez względu na jego nawet najbardziej nietypowy kształt. W procesie malowania wykorzystujemy farby wodne, bezpieczne dla środowiska i wytrzymałe na czynniki fizyczne chemiczne i mechaniczne. Dzięki przepływowi prądu, farba trwale łączy się z powierzchnią detalu. Całość procesu kończy wygrzewanie pomalowanych detali w piecu, w temperaturze 180 ºC .

W zależności od potrzeb klienta, firma może wykonywać powłoki o grubości od 15-40 mikronów .

Nasza linia kataforezy może pomieścić detale o maksymalnych wymiarach 4200 mm długości x 1500mm szerokości x 1900mm wysokości i 600 kg wagi.

Rocznie firma BMB wykonuje do 150 000 m2 powłok .

Posiadamy certyfikaty takich firm jak AGCO, CLASS, JOHN-DEERE, DEUTZ i SAME .

Firma posiada własne laboratorium, w którym prowadzony jest stały nadzór przygotowania powierzchni oraz procesu malowania. W oparciu o badania w komorze solnej, którą firma posiada oraz innym urządzeniom laboratoryjnym takim jak: aparat do badania elastyczności, aparat do badania tłoczności, noże krążkowe do badania przyczepności, systematycznie sprawdzana jest jakość powłok, aby zapewnić jak najwyższą jakość wykonywanej usługi.

Galeria

Galeria - el
Galeria - el
Galeria - el
Galeria - el
© 2024, BMB realizacja: adm-media.pl