Usługi inżynierskie

Nasza firma oferuje kompleksowe wsparcie inżynierskie w zakresie projektowania i tworzenia dokumentacji 2D, skanowania 3D oraz frezowania.

 

Projektowanie i tworzenie dokumentacji 2D

Posiadamy licencje na oprogramowanie SOLIDWORKS Professional. Udostępnia ono narzędzia zwiększające szybkość i skuteczność tworzenia projektów:

  • moduł do tworzenia elementów giętych z blach;

  • moduł do konstrukcji spawanych;

  • szybkie tworzenie wysokiej jakości rysunków 2D, które automatycznie aktualizują się w przypadku modyfikacji projektu 3D;

  • wyeliminowanie błędów i konieczności poprawiania projektów przed rozpoczęciem procesu produkcji dzięki automatycznemu sprawdzaniu potencjalnego występowania przenikań;

  • automatyzacja szacowania kosztów produkcji;

  • zaawansowana biblioteka znormalizowanych komponentów.

Wykwalifikowani pracownicy w sposób indywidualny podejdą do potrzeb klientów i przygotują projekt w oparciu o założenia konstrukcyjne, własne doświadczenie oraz potrzebną do niego dokumentację 2D.

Galeria - el
Galeria - el
Galeria - el
Galeria - el
Galeria - el

Skanowanie 3D

Zastosowanie skanera 3D pozwala znacząco przyśpieszyć proces projektowania w oparciu o inżynierię odwrotną. Elementy o skomplikowanej budowie, nieregularnych kształtach, wielopromieniowych zaokrągleniach, których zamodelowanie w oparciu o klasyczne narzędzia metrologiczne byłoby niemożliwe lub znacząco utrudnione, dzięki skanerowi 3D oraz dedykowanemu mu oprogramowaniu staje się znacznie łatwiejsze. Pracujemy na zintegrowanym ramieniu pomiarowym Romer Absolute Arm RA-7330 SI ze skanerem RS4. Charakteryzuje się on następującymi parametrami:

  • obszar skanowania - okrąg o średnicy 3 m;

  • powtarzalność punktowa 0.037 mm;

  • dokładność liniowa ± 0.033 mm;

  • przechwytywanie 752 000 punktów na sekundę.

Korzystamy z dedykowanego oprogramowania do obsługi skanowania Geomagic Design X. Udostępnia on szereg funkcji pozwalających na maksymalne skrócenie procesu projektowania przy zachowaniu wymaganej dokładności. Najważniejszą z punktu widzenia klienta jest funkcja LiveTransfer, pozwalająca na wytransferowanie gotowego modelu, wraz z drzewem operacji do dowolnego oprogramowania CAD.

Galeria - el
Galeria - el
Galeria - el
Galeria - el
Galeria - el
Galeria - el

Frezowanie

Sercem naszego zaplecza technicznego jest frezarka 5-osiowa polskiej marki Fanum model Lambda ST. Pozwala ona na obrabianie materiałów takich jak drewno, aluminium oraz tworzywa sztuczne. O wymiarach maksymalnych
(dł. x szer. x wys.) 2100 x 3100 x 1300 [mm]. Wszelkie programy obróbcze tworzymy w SolidCAM, który jest w pełni asocjatywny z naszym oprogramowaniem CAD. Oferujemy wsparcie zarówno przy produkcji jednostkowej, jak i przy przygotowaniu i wdrożeniu produkcji wieloseryjnej.

Galeria - el
Galeria - el
Galeria - el
Galeria - el
Galeria - el
Galeria - el
Galeria - el
Galeria - el
Galeria - el

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z konstruktorem pod nr telefonu: 535 181 835 lub adresem email: konstruktor@bmb.net.pl w celu omówienia szczegółów.  

© 2024, BMB realizacja: adm-media.pl